Wspomnienia ze ślubu na zdjęciach

Dzień ślubu i wesela to najpiękniejszy dzień w życiu. Podniosła atmosfera, piękna suknia Panny młodej, garnitury, eleganckie fryzury, makijaż. To wszystko przygotowane na ten jeden piękny dzień. Jest on bowiem najważniejszym dniem w życiu człowieka, ponieważ dwie kochające się nawzajem osoby, stają przed ołtarzu i wyznają sobie dozgonną miłość.

Czym byłaby taka uroczystość bez profesjonalnej oprawy?

Muzyka, orkiestra lub ostatnio popularny DJ, kamerzysta, fotograf. Z pewnością fotografowie to najważniejsi fachowcy z obsługi wesela. Zdjęcia to przepiękne i zawsze pożądane pamiątki z uroczystości, obok filmu stanowią podstawę. Zdjęcia ślubne przydadzą się aby potem pochwalić się swoim dzieciom, a nawet wnukom, jak pięknie przeżywało się tak wspaniały czas. Dla nas samych będą one pamiątka na całe lata. Ciężko zdecydować kto ma takie zdjęcia wykonywać podczas ślubu. Jeżeli poprosimy o to kogoś z najbliższych, np.: mamę, ciocie lub babcię, możemy się nieco rozczarować.

Oczywiście nie chodzi to o to, że ciocia czy babcia nie potrafią robić świetnych zdjęć.

Po prostu tak podniosła uroczystość i wiele obowiązków jakie muszą wykonać najbliżsi może pokrzyżować plany. Może braknąć czasu na fotografowanie, może ktoś nieumyślnie zagadać itp. Pewnym rozwiązaniem i na pewno sprawdzonym będzie fotograf ślubny. Obecnie na rynku jest pod dostatkiem firm i prywatnych fotografów zajmujących się obsługą ślubu i wesela. Tacy profesjonaliści posiadają już odpowiedni sprzęt, często usługi są łączone, fotografowanie i filmowanie. Dzięki temu nie trzeba już szukać drugiej firmy, czy osoby. W internecie można obejrzeć mnóstwo filmików pokazowych i galerii zdjęć. Po wybraniu kilku interesujących ofert warto spotkać się i omówić warunki pracy.

Najlepiej porównać parę ofert i po wspólnej konsultacji wybrać satysfakcjonujące rozwiązanie. Zazwyczaj oferta składa się z pakietów. Para młoda może wybrać, czy chce sam film, czy połączenie filmowania ze zdjęciami. Zdjęcia w plenerze mogą być w tym samym dniu lub w innym, który jest do uzgodnienia. Dodatkowym elementem pakietu może być album do wklejania. Para młoda wspólnie z fotografem wybiera najładniejsze zdjęcia ślubne, a firma zajmuje się ich wydrukiem i oprawia w fotoksiążce. Taki album zwykle ozdobiony jest ornamentami, może być różnego koloru, często z dedykacją lub cytatem na stronie tytułowej. Tak to już jest, że zdjęcia na płycie lub pendrive gdzieś przepadają w codziennym życiu i rutynie. Jeżeli jednak album stoi na półce, wtedy częściej się po niego sięga aby przywołać wspomnienia.