Podróże

Rzym jest niewątpliwie miastem, które obowiązkowo trzeba zobaczyć będąc we Włoszech. Jest to świetny wybór zarówno na weekendowy wypad we dwoje, a także na dłuższe wakacje z całą rodziną czy grupą przyjaciół.


Wycieczka do Rzymu to również doskonały pomysł

na walentynkową niespodziankę lub prezent z okazji okrągłych urodzin czy rocznicy ślubu.
Planując wyjazd warto zapoznać się z przewodnikiem turystycznym lub odwiedzić portale internetowe aby dowiedzieć się co warto zobaczyć w Rzymie. Oczywiście często niemożliwe jest zwiedzenie każdego z zabytków, dlatego warto stworzyć sobie listę miejsc, które wzbudzają największą ciekawość i są najbardziej interesujące.
Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Rzymu jest Panteon. Budowla ta zachowała się w doskonałym stanie jeszcze od czasów starożytnego Rzymu. Charakterystyczna kopuła posiada słynny otwór na samym wierzchołku budowli.

atrakcje turystyczne w rzymie


   Oczywiście obowiązkowo należy odwiedzić Watykan, plac Świętego Piotra oraz Bazylikę. Watykan wywiera ogromne wrażenie na odwiedzających to miasto turystach. Planując zwiedzanie Watykanu trzeba oczywiście liczyć się ze sporymi grupami turystów dlatego bilety wstępu warto zakupić z dużym wyprzedzeniem, na przykład poprzez strony internetowe. Taki sposób kupowania biletów pozwala niekiedy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, gdyż na miejscu bilety mogą być sprzedawane po dużo wyższych cenach.
Kolejnym, charakterystycznym zabytkiem Rzymu jest Koloseum. Warto poświęcić na to miejsce sporo czasu i dokładnie obejrzeć je zarówno od zewnątrz jak i od środka. Niezapomniane wrażenia są gwarantowane.


 Będąc w Rzymie warto odwiedzić także słynne Muzeum Watykańskie. Muzeum słynie na całym świecie z ogromnych zbiorów. Znajdują się w nim między innymi mumie, sarkofagi, rzeźby, obrazy czy liczne posągi. Wiele z zabytków pochodzi z czasów starożytnych, dlatego też wywierają one na zwiedzających ogromne wrażenie.


    Atrakcje turystyczne Rzymu warto odwiedzać w większej grupie z doświadczonym przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowiada historię każdego miejsca.
Oprócz słynnych zabytków i miejsc warto odwiedzić również restauracje i kawiarnie i skosztować popularnych włoskich potraw, jak na przykład pizza, lasagne czy spaghetti. Kawiarnie posiadają bogatą ofertę włoskich kaw, przyrządzonych na różne sposoby oraz deserów, między innymi deser panna cotta przygotowany w tradycyjny sposób czy znane i lubiane tiramisu.