Pamiątka na zawsze

W życiu niemal każdego człowieka przychodzi ten moment. Mówi się, że jest to czas, w którym decydujemy o swojej przyszłości i na dobre wchodzimy w poważny, dorosły świat. Mowa oczywiście o ślubie, czyli jednym z najbardziej wzniosłych i niezwykłych momentów w życiu każdej pary. To ta uroczystość jest swoistym nowym początkiem życia, nową drogą, którą będziemy przemierzać przez swoje jestestwo.

W tej materii niemal wszystkie głosy są zgodne – cała ceremonia związana z zaślubinami to jeden z najważniejszych momentów w życiu. To chwila, do której będziemy wracać wspomnieniami bardzo często. Dlatego tak ważne jest dopięcie wszystkich szczegółów uroczystości na ostatni guzik. Warto, aby każdy element był wyjątkowo i perfekcyjnie przygotowany. W tej pogoni za doborem odpowiedniego koloru balonów na salę, czy wstążek do dekoracji zapominamy o rzeczach nieco ważniejszych i jak się okazuje – mniej oczywistych. Tym języczkiem u wagi jest fotograf ślubny, dzięki któremu przecież będziemy wracać do tych wspomnień. Jest to niezwykle ważne, aby fotograf był perfekcjonistą i znał się na swoim fachu. Może się okazać, że zły wybór będzie pokutował przez długie lata. A przecież zależy nam na tym, aby zdjęcia ślubne były wykonane przez prawdziwego artystę i „wirtuoza aparatu”.

Dobierając odpowiednią osobę do wykonywania zdjęć, warto przejrzeć jej portfolio. Dzięki temu zobaczymy, jakie nasz kandydat wykonywał fotografie i czego możemy się spodziewać po jego usługach. To istotny element doboru – brak portfolio powinien zwrócić naszą uwagę i powinna nam się zapalić przysłowiowa czerwona lampka. Przyjmijmy jednak, że dobór odpowiedniej osoby przyszedł nam bez większego trudu. Zdjęcia ślubne się udały i cieszą oko nie tylko nasze, ale i całej rodziny. Fotograf ślubny spisał się na medal i bez wątpienia jesteśmy zadowoleni z jego pracy i możemy go polecić kolejnym parom. Warto teraz zadbać o odpowiedni sposób przechowywania naszych pamiątek ślubnych. Na pierwszą myśl przychodzi nam tradycyjny album z wkładanymi z boku zdjęciami, które moglibyśmy wyjmować i doglądać z bliska.

Wyobraźmy sobie teraz, że pokazujemy zdjęcia całej naszej rodzinie – każde zdjęcie z kolei przechodzi z rąk do rąk. Takie zdjęcia po paru latach będą brudne, pogniecione i zużyte. Najlepszym wyjściem jest zainwestowanie w album do wklejania zdjec – chociaż „zainwestowanie” jest tutaj słowem na wyrost, bo wcale te albumy nie są droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Dzięki temu, że zdjęcia będą przyklejone do poszczególnych stron, to unikniemy ryzyka ich poplamienia bądź zniszczenia.