Fotoksiążka

Każdy z nas uwielbia podróże, nieważne czy jest to kilkutygodniowy wojaż, czy krótka wycieczka. W takich momentach odpoczywamy i poznajemy świat. Na szczęście możemy te ulotne chwile zachowywać dzięki zdjęciom zamieszczonym w fotoksiążce.


Nie muszą być to profesjonalne fotografie wykonane wysokiej jakości lustrzanką, na którą nie każdego stać. W dzisiejszych czasach wystarczy po prostu telefon komórkowy. Większość komórek zostało wyposażonych w dobre aparaty, dzięki którym możemy utrwalać piękne i ważne dla nas momenty. Jednak doba cyfrowych zdjęć ma pewien minus. Robimy za dużo ujęć, zrzucamy na komputer (lub nie) i po prostu o nich zapominamy. Dlatego warto zdjęcia poddać selekcji i wywołać te najpiękniejsze. Można zrobić to w formie tradycyjnej, czyli wkleić wywołane fotografie do albumu. Jednak istnieje ciekawsza alternatywa, jaką jest fotoksiążka, która ma szereg zalet.


Po pierwsze możemy ją sami zaprojektować, dodając nie tylko zdjęcia, ale także tekst, ozdobniki, grafikę. Po drugie fotoksiążka z wycieczki zagranicznej stanowi zbiór wspomnień z tej jednej, jedynej wyprawy, którą chcemy wspominać przez lata i wracać do niej z najbliższymi. Po trzecie sami możemy wybrać format takiej książki, rodzaj papieru, czy nawet nakład. Jest to doskonały prezent dla bliskiej osoby i wspaniała pamiątka dla dzieci. Po czwarte możemy wykonać ją dla każdego i na każdą okazję m. in. urodzin, rocznicy ślubu, jubileuszu, świąt.
Niewątpliwym atutem fotoksiążki jest jej forma. Mamy pewność, że wydrukowane w formie książki zdjęcia nigdzie nie wypadną, nie zostaną wyrwane przez dzieci i zagubione. A to wszystko pięknie oprawione i profesjonalnie sklejone. Poza tym zdjęcia nie wyblakną i nie wytrą się tak jak te tradycyjne.


Fotoksiążkę można wykonać samodzielnie, w domu, na własnym komputerze. To dobra opcja dla kreatywnych, pomysłowych osób, które lubią bawić się w programach graficznych. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by samemu zaprojektować fotoksiążkę, bez problemu możemy zlecić to specjalistom, którzy wyczarują z naszych zdjęć przepiękną, unikatową pamiątkę.


Jeśli więc dużo podróżujemy, a z każdej wyprawy przywozimy stos elektronicznych zdjęć, warto umieścić je w fotoksiążce i w każdej wolnej chwili powracać do swoich wspomnień.