W fotograficznej rzeczywistości

Czas, który rządzi się własnym prawem przemijania, z całą pewnością nie stanowi pozytywnej strony życia. Geniusz ludzki jednak potrafi znaleźć praktycznie rozwiązanie dla zaspokojenia potrzeb i wyzwań. Zdjęcia fotograficzne, w jakże cudowny i magiczny sposób potrafią zatrzymać i uwiecznić każdą cenną chwilę, którą, dane jest nam doświadczyć w gronie rodzinnym czy przyjaciół.

Każdy album fotograficzny z takich spotkań stanowi potem bezcenną pamiątkę na długie lata.

Współczesne czasy wraz z rozwojem nowoczesnych technologii przyniosły wiele pozytywnych czynników ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Łatwość i wygoda, które weszły również w sferę stosunków międzyludzkich, spowodowały jednak ograniczenie spotkań w realnej, fizycznej rzeczywistości. W epoce rozmów telefonicznych czy internetowych audiowizualnych, coraz trudniej znaleźć czas dla najbliższych czy znajomych, by chociażby spotkać się osobiście i porozmawiać przy filiżance kawy. Z jednej strony wygodnictwo, z drugiej zaś, życiowy pośpiech i nieustanny brak czasu sprawiają, że tracimy bardzo ważne wartościowe czynniki, które mogłyby wzbogacić i pogłębić relacje ludzkie.


Znaki czasu, jakimi bez wątpienia jest obecna technika kontaktów na odległość, nie zawsze jednak świadczą o jej dodatnim oddziaływaniu w codziennej egzystencji. Potrzeba realistycznych spotkań i przezywania wspólnych wyjątkowych momentów, jest w rzeczy samej zakorzeniona na naturze. Dzięki technologicznej rewolucji, posiadamy możliwość zatrzymania każdej, zarówno tej ważnej jak i mniej ważnej chwili, za pomocą fotograficznego ujęcia i możemy sprawić sobie i innym radość z prezentu jakim może być fotoksiążka nazywana często photo book z języka angielskiego. Forma tego wizualnego przekazu jest obecnie coraz bardziej popularna. To nie tylko cenna pamiątka dla nas samych, ale stanowić może doskonały prezent dla przyjaciół i znajomych. Faktem jest, iż człowiek pomimo posiadania kilku zmysłów, jest w zasadzie wzrokowcem, postrzegającym świat i otaczającą rzeczywistość tymże zmysłem.

W myśl powiedzenia: „jak cię widzą, tak cię piszą”, fakt ten sprawdza się we wszelkich kontaktach, zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych. Trzeba więc być bardzo przezornym i uważnym, by zawsze wyglądać dobrze, gdyż nigdy nie wiadomo. czy ktoś nie zrobi znienacka fotki i wstawi potem do fotograficznego albumu. Trwać tam będziemy na zawsze,